نقش اینستاگرام در کسب‌وکار

درحال حاضر یکی از اولویت‌های شروع کسب‌و‌کار دیجیتال، فعالیت در اینستاگرام است که نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی یا فضا‌های تبلیغاتی پتانسیل بالایی دارد. تبلیغات و یا فعالیت در اینستاگرام مورد توجه بسیاری از صاحبان کسب وکارهای کوچک و بزرگ قرار گرفته است. اما برای تاثیرگذاری بیشتر در اینستاگرام بهتر است که با عملکرد آن و شکل و فرم این شبکه اجتماعی محبوب به خوبی آشنا شویم و در این زمینه تجربه و تخصص لازم را بدست بیاوریم. اینستاگرام شبکه اجتماعی و برنامه اشتراک گذاری مبتنی بر مدیا است که این امکان را به کاربران خود می‌دهد که مدیا خود را به اشتراک بگذارند. قدرت تصاویر و طراحی گرافیکی محصولات یا خدمات همیشه در خریدهای اینترنتی تاثیر خود را نشان داده است و اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی مدیا محور، قدرت فوق‌العاده‌ای دارد. طبق آمار در سال ۲۰۲۰، بیشتر از ۷۶٪ از کسب‌وکارها به اینستاگرام روی آوردن و ۶۷٪ از کاربران در یک تحقیق گفته‌اند که تصاویر و محتوا بیشتر از خواندن نظر دیگر مشتریان بر روی تصمیم آنها برای خرید تاثیر گذاشته است. در کل اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار بزرگی است که روزانه اطلاعات زیادی در آن رد و بدل می‌شود که کنترل این حجم از اطلاعات به دست انسان کار مشکلی است به همین منظور، اینستاگرام از هوش مصنوعی استفاده کرده تا ما بتوانیم به شناخت درست در الگوریتم این هوش مصنوعی، کسب‌وکار خود را گسترش دهیم.

وب پارسه

هوش مصنوعی اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

.هوش مصنوعی اینستاگرام عملکردی پیچیده دارد و محتوای جدید و جذاب برای هر کاربر را بسته به علایق و تجربه‌ و خصوصیات فردی به نمایش می‌گذارد.

اکسپلور

طراحی اکسپلور برحسب علاقه، سلیقه و تجربه بازدید شما برعهده هوش مصنوعی اینستاگرام است

تعامل با کاربران

هوش مصنوعی چیزهای که برای دوستان شما جذاب هستنند برحسب میزان تعامل شما با دوستانتان که می تواند برای شما هم جذاب باشد را تشخیص می دهد و برای شما نمایش می‌دهد.

الگوریتم اشتراک گذاری

با توجه به میزان و کیفیت محتوا پیج شما و همچنین نرخ تعامل با کاربران، مطالب شما بیشتربه نمایش در خواهد آمد.

تشخیص نقض قوانین

باتوجه به قوانین اینستاگرام و گزارشات کاربران مطالبی که با قوانین اینستاگرام مانند قانون کپی‌رایت و ترویج خشونت و... مغایرت دارند را خذف و یا برچسب‌گذاری می‌کند.

بررسی استوری اینستاگرام

به هیچ عنوان نمی‌توان نقش استوری در محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام را نادیده گرفت، چرا که با ویژگی‌های منحصربه‌فرد در بخش استوری اینستاگرام میتوان جذابیت پیج را چندین برابر کرد. امروز استوری در این شبکه اجتماعی به یکی از مهم‌ترین بخش در تبلیغاتی و بازاریابی کسب‌وکارها بدل شده و به سرعت هم رو افزایش است. استوری‌های اینستاگرام راهی بی‌نظیر برای ایجاد تعامل با مخاطب‌هایتان است. پس این چند نکته را برای تعامل بیشتر با مخاطبان حتما رعایت کنید.

۷ نکته کلیدی در خصوص استوری

 • استفاده از لوکیشن یا موقعیت در استوری اینستاگرام
 • قرار دادن نظر سنجی و سوال در استوری
 • باز گذاشتن پیام در استوری
 • افراد را تشویق کنید که Post Notification را برای شما روشن کنند
 • استیکر در استوری را فراموش نکنید
 • منشن کردن دیگران در استوری
 • استفاده از پست های Swipe Up یا “به بالا بکشید”
وب پارسه

بررسی IGTV اینستاگرام

اینستاگرام در جواب به تقاضای مخاطبان برای انتشار ویدیوی، بالای یک دقیقه IGTV ارائه داد که در ابتدا چندان با استقبال مخاطبان این شبکه اجتماعی روبرو نشد، اما به تدریج و با تغییراتی که اینستاگرام در این بخش داد، توانست محبوبیت بیشتری در بین مخاطبان به‌دست بیاورد. برای دیده شدن ویدیو در بخشIGTV نیاز به رعایت نکاتی کلیدی دارید.

۷ نکته کلیدی در خصوص IGTV

 • محتوای اختصاصی و با کیفیت تولید کنید
 • سعی کنید ویدیوهای زیر ۵ دقیقه تولید کنید
 • کم‌حجم و اندازه استاندارد ویدئو را رعایت کنید
 • مخاطبان خود را برای تولید محتوا بشناسید
 • مخاطبان شما باید بدانند چه زمانی منتظر IGTV شما باشند
 • بر ایجاد یک احساس در مخاطبان تمرکز کنید
 • استراتژی هدفمند برای ویدئوهایتان داشته باشید
وب پارسه

وب ‌پارسه

ما به‌عنوان یکی از تخصصی‌ترین گروه‌های طراحی سایت و برنامه نویسی سایت، خدمات گسترده‌ای در این زمینه را ارائه می‌نماییم.

تهران، خیابان فاطمی، میدان‌ فاطمی(جهاد)، ساختمان چهلستون، طبقه دوم، پلاک 203

۰۹۱۹-۰۹۷۳۴۴۶